739 250 320 info@hospicvit.cz

Ceník

Domácí hospicová péče bohužel není, a pokud tak nikoli plně, hrazena zdravotními pojišťovnami. Finanční zdroje získáváme proto také z dotací obcí, od sponzorů a dobrodinců, bez jejichž pomoci bychom nemohli provozovat naše služby.

Proto je cena poskytované domácí hospicové péče stanovena na 200 Kč na den. Minimální platba za hospicovou péči je 1000 Kč. Vyúčtování probíhá po ukončení smlouvy nebo po uplynutí kalendářního měsíce.

V případě obtížné finanční situace lze poplatek po domluvě snížit. Nechceme, aby finanční situace zabránila v poskytnutí komplexní hospicové péče v závěru života nemocného, který si přeje být v domácím prostředí.

Pomůžeme vám zařídit příspěvek na péči a dlouhodobé ošetřovné člena rodiny.

Úhrada zahrnuje:

• zdravotní péči dostupnou 24h denně (návštěvy našeho týmu, telefonická pomoc)
  • návštěvy zdravotních sester, lékaře, ošetřovatelek
  • zapůjčení kompenzačních pomůcek (koncentrátor kyslíku, lineární dávkovač, automatické polohovací lůžko či antidekubitní matrace aj.)
  • běžný zdravotnický materiál (obvazy, některé léky aj.)
  • cestovné k Vám domů

Hospicová péče se hradí na základě vystavené faktury zpětně za každý kalendářní měsíc.

Fakultativní služby:

Vyžádaná návštěva hospicového lékaře – 600 Kč

​úhrada pouze v případě:

• návštěva lékařem, po které nenásladuje příjem do domácí hospicové péče
  • rodina či pacient potřebuje více informací o aktuálním zdravotním stavu (nebyly jim sděleny ošetřujícím lékařem nebo jim neporozuměli)

Terénní odlehčovací služby:

Cena za terénní odlehčovací služby:

Úhrada za poskytování péče do 80 hodin měsíčně: 165 Kč/hod., dle skutečně spotřebovaného času nezbytného k zajištění úkonů.

Úhrada za poskytování péče nad 80 hodin měsíčně: 145 Kč/hod., dle skutečně spotřebovaného času nezbytného k zajištění úkonů.

Služba je hrazena na základě předloženého vyúčtování, vždy po uplynutí kalendářního měsíce dle dohody (hotově, na účet). Čas na zajištění úkonů je počítán v minutách.Tato služba může být hrazena z příspěvku na péči (sociální dávka vyplácená Úřadem práce). Pokud nepobíráte příspěvek, pomůžeme vám ho zařídit.